Kihnu saare lõunapoolses tipus asuvas Rootsikülas paiknev  traditsiooniline talukompleks avab tavapärase saareelu erinevad küljed. Siin on taluelamu, ait, saun-väliköök, kuur ja maakelder ning uuem abihoone. Tegu on Kihnu pärimuskultuuri keskusega, kus näeb traditsioonilist 20.sajandi taluarhitektuuri, rahvariideid ja vahel ka mootorratast.

Kui SA Kihnu Kultuuriruum omale 2008. aastal selle traditsioonilise talukompleksi soetas, vajas peahoone põhjalikku remonti. Aegamööda said kõik õuel seisvad olulised hooned Leader meetme toel uue hingamise, ilme ja elu! Ehitati mõni päris uuski.
Kuidas ühe saja-aastase rehetare ja kõrvalhoonete uuele elule äratamine käinud on, sellest saab ülevaata allpool albumist.

Pärimuskeskuse tegevustest saab igaüks osa – tuleb vaid kohale tulla. Metsamaal toimub lõbusaid külapidusid, pärimus– ja pillilaagreid, rahvamuusikaõhtuid, õpitubasid ja näitusi. Suviti on Metsamaa pärimustalu õu kõigile valla: uudistada saab suitsusauna, iidset aidatuba, näha saab Kihnu pulmatrallist sündinud ehedat dokumentaalfilmi ning aimu anname ka saare käsitööst ja kombestikust.  Ettetellimisel saab kuulata ka ehtsat folkloorikontsert.

Ootame teid!

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”