Kihnu saare lõunapoolses tipus asuvas Rootsikülas paiknev  traditsiooniline talukompleks avab tavapärase saareelu erinevad küljed. Siin on taluelamu, ait, saun-väliköök, kuur ja maakelder ning uuem abihoone. Tegu on vastvalmiva Kihnu pärimuskultuuri keskusega, kus näeb traditsioonilist 20.sajandi taluarhitektuuri, rahvariideid, koduloomi ja mootorratast.

Kui SA Kihnu Kultuuriruum omale 2008. aastal selle traditsioonilise talukompleksi soetas, vajas peahoone põhjalikku remonti. Aegamööda said kõik õuel seisvad olulised hooned uue hingamise, ilme ja elu! Ehitati mõni päris uuski.
Kuidas ühe saja-aastase rehetare ja kõrvalhoonete uuele elule äratamine käinud on, sellest saab ülevaata allpool albumist.

Talu tegevustest saab igaüks osa – tuleb vaid kohale tulla. Metsamaal toimub lõbusaid külapidusid, pärimus– ja pillilaagreid, rahvamuusikaõhtuid, õpitubasid ja näitusi. Suviti on Metsamaa pärimustalu uksed kõigile valla: tulge Kihnu talutare hõngu nuusutama, näha saab ka Kihnu pulmafilmi ning aimu anname Kihnu käsitööst ja kombestikust.  Kuulata saab ka ehtsat folkloorikontsert.

Piletihinnad:

  • Täiskasvanu 3 €
  • Õpilane/pensionär 1.50 €


Kihnu Kauba Maja on samuti suvel just Metsamaal avatud!
Suvekava 2018 leiab siitsamast või SA Kihnu Kultuuriruumi Facebooki lehelt.
 

Metsamaa pärimustalu kohvik on hubane kohtumispaik, kus pakutakse kohalikust toorainest valmistatud toite ja jooke ning saab nautida head kohvi.

Just nüüd käib Metsamaal küll veel endiselt ja osaliselt ka ehitustöö, kuid külastajad on ikkagi väga oodatud.  Põnev on ju sedagi näha, kuidas siis tuliuus rookatus välja näeb ning mida ühe talukompleksi renoveerimine tegelikult tähendab.

Ootame teid iga ilmaga!

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!
Kihnu Kultuuriruum SA / 88003 LINAKÜLA / telefon 5071453 / kultuuriruum [at] kihnu.ee