Kalamies Metsamaa õuel

Metsamaa talu sobib suurepäraselt laagrite ja erinevate õpitubade läbiviimiseks, siin toimuvad üritused ning saab vaadata-kuulata folkloorikontserti.

LAAGRID
Metsamaa sobib ideaalselt kõiksugu laagrite toimumiskohaks. Traditsiooniliselt toimub kevadel kudumislaager (Kihnu Kudumisfestival), juulikuus naivistliku kunsti laager, augustis pillilaager ja sügisel viiulilaager (Kihnu Viiulifestival).
Lisaks korraldame jooksvalt 2-3-päevaseid Kihnu pärimuslaagreid mandrirahvale. Plaanis on laager linnakihnlaste lastele, lisaks toidu-, muusika- ja pärimuskultuuri teemalised laagrid ja õppepäevad täiskasvanutele.
Majutame 25-35 inimest, pillilaagri ja viiulifestivali ajal on Metsamaal olnud ööbijaid ka 60. Ööbimine on voodites ja madratsitel kas oma magamiskottide/voodiriietega või on voodiriided meie poolt.
Õpitubade ja tundide jaoks saab kasutada peamaja tuba ja rihalust ning abihoone kohvikuruumi. Suvel on võimalik õue püstitada suuri telke, mis sobivad hästi tundide läbiviimiseks.
Pakume omalt poolt laagrite ja õppepäevade toitlustamist.

 

ÕPITOAD
Korraldame erinevaid õpitube Kihnu saare külalistele. Kes soovib tutvuda saare käsitöö, toidukultuuri, kes laulu ja tantsuga! Oleme valmis õpetama ka pillimängu.
Andke oma soovidest ja huvidest märku ja leiame parima lahenduse!

 

ÜRITUSED
Metsamaal toimuvad tantsuõhtud, kontserdid, kohviku- ja filmiõhtud, rihalusõ ja toa seintel saab näha foto- ja käsitöönäitusi. Kui soovid osaleda või korraldada, võta julgelt ühendust kultuuriruum@kihnu.ee! Ürituste kava jälgi meie kodulehe kalendrist!

 

 

FOLKLOORIKONTSERDID
Ettetellimisel kutsume kokku seltskonna noori ja vanemaid kihnlasi, kes tutvustavad Kihnu kultuuri läbi pillimängu, laulu ja tantsu.
45 minuti jooksul näeb kohalikke rahvariideid, saab aimu, milline näeb välja üks külapidu, mis laulud ja tantsud on kihnlastele südamelähedased. Hea meelega õpetame ka pealtvaatajatele mõne Kihnu tantsu või laulu selgeks!

Kui teil on huvi folkloorikontserdi vastu, kirjutage kultuuriruum@kihnu.ee või helistage +372 5649 3948 (Kaerametsa Ave).
Kohtumise hind arvega tasumisel on 150 €+km.

 

SUVETEATER
2016. ja 2017. aastatel mängiti Metsamaa taluõuel lavastust „Meri muigab teitele vasta“. Lõbusa suvetüki autor ja lavastaja oli Heidi Sarapuu, nimiosades olid Linnateatrist tuntud näitlejad A.Aadli, M. Schmidt, A.Kõrve, I.Ojari ning P.Kaljumäe ja A.Siimson
http://www.teater.ee/teater_eestis/lavastused/Meri_muigab_teitele_vasta%21.play_id-5566
https://www.youtube.com/watch?v=gYWOSsiYO_w
https://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/fotod-linnateatri-naitlejate-ulakas-suvetukk-kihnus-tombab-rahvast-magnetina?id=75127533

 

RUUMIDE RENT
Metsamaa sobib hästi isiklike sündmuste (sünnipäevad, pulmad, laste ristimine vms) tähistamiseks. Samuti ootame seminaride ja suvepäevade ning laagrite korraldajaid. Seame ruumid vastavalt teie soovile, pakume kohvilaua, suupistete või toitlustamise võimalust ja hilisem koristamine jääb samuti meie kanda.
Teil on võimalik rentida mõni üksik ruum, maja või kogu kompleks. Andke oma soovist teada kultuuriruum@kihnu.ee või +372 5649 3948 (Kaerametsa Ave) ja jõuame kindlasti kokkuleppele!

 

TOITLUSTAMINE JA METSAMAA NUÕRDÕKOHVIK
Metsamaa abihoones asuvasse klaasseintega kohvikuruumi mahub mugavalt korraga sööma kuni 25 inimest. Suvisel ajal saab einet nautida lisaks ka ümmargusel terrassil. Toitlustame gruppe ettetellimisel, menüü ja hinnad kokkuleppel.
Suvel ja pidude ajal on avatud ka Metsamaa Nuõrdõkohvik, kus pakutakse lihtsaid ja maitsvaid koduseid toite, karastavaid ja joovastavaid jooke ning magusaid ampse.
Olete oodatud!

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”