20
Apr

Metsamaa talu perenaisena asub tööle Piret Kooli

SA Kihnu Kultuuriruumi Metsamaa pärimustalu perenaiseks kandideeris mitukümmend inimest, kelle hulgast juhataja Mare Mätas kutsus töövestlusele ka ajakirjaniku ja saatejuhina tuntud Piret Kooli.
Maist alustabki Pärnust pärit Piret Kooli tööd Liivi lahe suurimal saarel, kus Metsamaa uuenenud talukompleks on üks suveürituste ja loomelaagrite keskpunkte.
“Pireti entusiasmist ja kogemustest on Kihnule kasu Metsamaa pärimustalu arendamisel ja tegevuse käivitamisel pärast talukompleksi põhjalikku remonti, mis lõpeb suvehooajaks ning valmib kui kingitus Eesti Vabariigi juubeliks,” märkis Mätas ajalehele Pärnu Postimees.
Mitme projekti ja raamatu kirjutamisega hõivatud Kooli ütles, et teda ajendas ennast Kihnuga siduma sisetunne ja pere toetus, aga ka laste vaimustus: “Ema, uskumatu, mida sa julged teha!”.
“Õpinguid ja ülikoole on igasuguseid, kuid elu saab tundma õppida ainult elades,” möönis Kooli. “Kui ma seda kuulutust Facebookis nägin, ei andnud see mulle enam rahu. Mitu päeva kandsin seda endaga kaasa, kuni otsustasin oma soovi paberile panna. Saarel elamise kogemus ja tundmatuga kohanemise võime utsitasid takka.  Ning eks see ole kõik ka omamoodi sümboolne, kui kannapöörde saab teha aastal, mil Eesti sai sada ja Euroopas tähistatakse kultuuripärandiaastat. Mulle läheb väga korda nii meie100aastane riik kui ka kogu see pärand, mida hoida.”

LOE KA: Puagivaheks sai Ugra Elly

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”