Folklooriansambel KIHNUMUA on 1953. aastal asutatud folklooriansambli KIHNU LEELU järelkäija. Ansambli asutaja ja esimene juht oli Sinaida Saar (1908-1988), kes 1950. aastatel oli Kihnu rahvamaja juhataja ja keda tunti kui head käsitööoskajat, lauljat ja vanade kommete tundjat.

Folklooriansambel KIHNUMUA toob kokku suure osa Kihnu elanikkonnast, ühendades nii noori kui vanu. Kihnumua repertuaaris on Kihnu laulud ja tantsud, samuti tutvustab ansambel Kihnu käsitööd ja kombestikku nii kodusaarel kui väljaspool. Ansambli liikmed laulavad tihti Kihnu pulmas, täites pulmalauliku funktsioone. Ansambli juht  on Kihnu kultuuri edendaja Katrin Kumpan on esinemiseks loonud kompositsioone pulma -ja kalendrikommetest, kosjadest, käsitööõhtutest. Oluline osa on ka jutustaval tekstil, milles vanemad ansambli liikmed meenutavad kunagisi kombeid ja olustikku.

Folklooriansambli KIHNUMUA tegutsemine on väga oluliselt aidanud elus hoida vana regilaulutraditsiooni, samuti Kihnu tantse ja kombeid. Vaata siit, kuidas ansambel esineb.

Sest nagu ütleb KIHNUMUA juht Katrin: “Kui mitte meie ise, kes siis veel laulab neid laule ja tantsib neid tantse. Just seepärast tuleb väärtustada oma kodukohta,  tugevdades nii ka oma kultuuri tundmisega identiteeti ja harmoonilist elutunnetust, mis on vajalik eluks tänapäeva maailmas.”

KIHNUMUA kontakt: juhataja Katrin Kumpan, tel 44 69 714.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”