25
May

Metsamaa on hooajaks valmis

See suvi tuleb kõigile teistmoodi. Iga päev ilmub uut infot piirangute ja leevenduste kohta ja kindlaid plaane teha on sama nagu vanarahva moodi ilma ennustada – võib juhtuda, et läheb täppi, aga igaks juhuks tuleb vihmakeep ja villased sokid taskus hoida.


Meie Metsamaal oleme igatahes kõigeks valmis. Majad ja õu on korras ja ootavad külalisi. Just sai kokku suur kasvuhoone, kuhu istutame kõiksugu taimi ja ürte, et pakkuda võimalikult mahedat ja maitsvat kohalikku toitu. Linnuaedik ootab kanu või parte, iga päev toimub tiigis konnakoori kontsert! 

Kohvikuosa plaanime külastajatele avada juunis reedeti ja laupäeviti, edaspidi pikemalt ja kauem. Usume ja loodame, et sel suvel saavad toimuda kõik meie traditsioonilised sündmused – kunstilaager ja Mere Pidu juulis, pillilaager ja kohvikute päeva tantsuõhtu augustis. Lisaks veel mitmed kontserdid ja tantsuõhtud ning muud üritused. 

Peale jaanipäeva ootame kõiki huvilisi igal laupäeval kell 14.00 Kihnu laste ja noorte esinemist vaatama. Kihnlastele on pealtvaatamine ja osalemine tasuta, külalistele piletiga. Kui keegi soovib muul ajal Kihnu muusikat ja laule-tantsu nautida, võtke julgelt ühendust ja lepime kokku!
Samuti, kellel on soov seltskonnaga vaadata Metsamaa maju lähemalt, tutvuda Kihnu elu-oluga nüüd ja minevikus, siis saame kokku leppida külastuse aja. Aidas on väljapanek vanadest tööriistadest ning muudest esemetest, suitsusauna ja õuekööki saab samuti uudistada, vanas majas näeb traditsioonilist taluarhitektuuri, suurt leivaahju ja kihnupärast sängi, ülakorrusel on kahed kangasteljed ning käärpuud ja vokk. Kihnlased saavad maju vaatama tasuta, külalistele pilet. Külastuse kokku leppimiseks palume enne ühendust võtta. 

Endiselt on võimalik tutvuda kihnu pulmakommetega M.Muhu dokumentaalfilmi näitel ning vahendame ja korraldame kõiksugu Kihnu kultuuri õpitube – paelapunumisest, kudumisest ja tantsudest keeleõpinguteni. 

Pakume ka võimalust rentida Metsamaa ruume oma ürituste korraldamiseks ning suitsusauna elamus koos karastava tiigisuplusega on samuti võimalik!

Ootame külla kõiki nii Kihnust kui mandrilt, nii suuremaid seltskondi kui perekondi. Desinfitseerimisvahendid on valmis ja ruumi meil on, seega 2+2 reegel ei tohiks olla takistuseks. 

Huvi korral võtke ühendust:

E-mail: kultuuriruum@kihnu.ee

529 4734 (Võsu Marju)

51 34 555 (Kuraga Mari)

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”