24
Jun

“Laolud ning tansud kestkä viel! Laul ja tants las kestab veel!”

Kihnu kunstilaager 2019 toimub 8.- 12. juulini Metsamaa talus, kus viie päeva jooksul maalitakse õpetajate juhendamisel.

Maalime Metsamaa talus, Kihnu kiriku ja Kihnu muuseumi juures, Suaru sadamas ja Kihnu tuletorni juures, lisaks veel mitmel pool Kihnu saarel, kohandades oma tegevusi vastavalt ilmaoludele.

Jätkame Kihnu naivistide maalitraditsioone, et valmistada teosed näitustele, mis toimuvad mitmel pool üle Kihnu saare. Põhinäitused toimuvad Kihnu Muuseumi välisseinal ja Metsamaa talus.

Kihnu kunstilaagri fookuses on ka seekord Kihnu naivism ja harrastuskunst, kus valmistatakse uusi teoseid kaasaegsetele materjalidele uuel moel, kuid ikkagi kõiki neid samu ammuste Kihnu naivistide kohalikke maalitraditsioone järgides.

Laagri aja jooksul saavad laagris osalejad ülevaate Kihnu traditsioonidest, külastame Kihnu Muuseumi ja uurime sealset ekspositsiooni, et Kihnu ajaloolisi traditsioone kajastada ja neid süvendatult tundma õppida.

Kuna sellel aastal on uurime kohalikku laulu- ja tantsutraditsiooni, Kihnu pidude kultuuri, õpime Kihnu laule ja tantse, tutvume traditsioonilise kohaliku kunstiga. Maalime tantsijaid ja lauljaid.

Kihnu Mere Pidu toimub 2019. aastal juba kümnendat korda. Pidu on nime saanud Järsumäe Virve kuulsaks saanud laulu järgi. 2019. aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat ja 85-aastane tantsupidu toimub 20. korda.

Laagri osa on õppekäik Kihnu muuseumisse, kus vaatleme Kihnu kunstnike naivistide loomingut, mis kujutavad pühi ja tähtpäevi. Kasutame saadud teadmisi kunstilaagris uute teoste loomisel.

Näitustele välja tulevad seekord siis ka laulvad pead ja tantsivad inimesed, mis seekord jäävad Kihnu saart kaunistama terveks suveks ja see saab olema kindlasti väga omanäoline näitus.

Näitused jäävad Kihnu saarel avatuks kogu suveks kuni esimeste sügiseste tormiilmade saabumiseni.

Kunstilaagri juhendajad on kunstnikud Jaak Visnap ja Kadri Alesmaa.

Näituste pidulik avamine toimub Kihnu Mere Peo avamisürituste osana 12. juulil 2019.

Kui soovid osaleda, siis registreerimislehe leiad siit

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”