24
Sep

Kihnu Viiulifestival tulekul

4. – 6. oktoober 2019 toimub Kihnus üheksas Viiulifestival.
Kihnu Viiulifestival koondab parimaid Eesti viiuldajaid ja väärtustab Kihnu traditsiooni. Me loodame, et selle tulemusena lisandub uusi kohalikke viiulimängijaid, paranevad mänguoskused, stiil ning avarduvad teadmised Kihnu viiulimängu traditsioonist. Festivali korraldajad suunavad tähelepanu nii täiskasvanutele kui noortele, kutsudes osalema kõiki, kes huvituvad rahvakultuurist.
Festival on suurepärane vaba aja veetmise võimalus kõigile vanusegruppidele ning igal aastal on osalejaid üle Eesti, juba ka välismaalt.

Selleaastase Viiulifestivali põhieesmärk ja rõõmusõnum on see, et meie viiulilastele ja kõigile huvilistele tulevad õpetama näpparite süsteemi Soomest Kaustinenist õpetajad koos oma meeskonnaga.
Kaustineni Näppärite süsteem muusikaõppes on pälvinud laialdast tähelepanu, tegemist on kuulmispõhise õppega ja eesmärgiga siduda kõik huvilised pillimänguga, panna lapsed ja noored pillimängust rõõmu tundma. Õpetus toimub vastupidiselt klassikalise muusika õppimisele eesmärgiga panna õpilased pillimängust rõõmu tundma läbi oma rahvamuusika või populaarsete lugude, õppida hästi tundma oma rahvamuusikat, anda võimalus kõigile osalemiseks, tagada, et muusika oleks osa igapäeva elust ja tunda rõõmu saavutatud koosmängu oskustest.
See on seesama asi, mida Kihnus teha püüame – kutsuda kõiki osalema, õppida põhikooli õpingute kõrval selgeks mõni oma rahvapill ning tunda rõõmu koosmängust, millised oskused jäävad meie õpilasi saatma kogu eluks.

Registreerumine marjuvesik@gmail.com.

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”