13
Aug

Kihnu II Pereansamblite Päev

  1. 12. augustil kohtusid eriilmelised perekollektiivid Metsamaa pärimustalus, et üheskoos pidada maha juba teine Kihnu Pereansamblite Päev! 

Silvia Ilves tõestas koos kahe pojaga, et tšelloga ei pea mängima ainult klassikalist muusikat. See pill sobib absoluutselt kõige esitamiseks! Kui võimsalt kõlasid popmuusika lood kahe tšello ja klaveriga! Terve pere professionaalsus oli muljetavaldav: 30-kraadises palavuses herilaste käes kihnu riietega esinemine oleks nii mõnegi teise artisti kimbatusse jätnud. Silvia, Stefan ja Tristan aga mängisid lisalugusid kuni praami väljumiseni välja.

Väljamaa hõngu tõi pereansamblite päevale Toni, kes oli Eestisse tulnud Saksamaalt ning esindas oma pere seekord laval üksi. Ta laulis mitmes keeles ja pani kaunite ballaadidega kõikide naiste südamed kiiremalt põksuma.

Kuraga pereansambli liikmena oli väga soe tunne koos nelja põlvkonna naistega lavale astuda. See koosseis oli esmakordne ja meile endile väga nauditav. Meil oli väga hea meel, et rahvas julgelt kaasa laulis ja tantsis – aitäh!

Mandrilt oli külas Pilipenkode pereansambel – üliandekad ja väga sõbralikud inimesed, kes kõlavad kokku äärmiselt peenetundeliselt. 

Õhtu suur üllataja oli Noodimäe pereansambel. Sellist koosseisu pole küll maailm varem näinud. Kui ise poleks näinud, ei usuks, et naelapill, puhkpillid ja marakas võiks nii ägedalt kokku kõlada. Suur-suur aitäh selle elamuse eest!

Rõõm oli näha, et Virve pereansambel tegutseb vaatamata Virve lahkumisele jõudsalt edasi ja hoiab tema laiahaardelist ja värvikat loomingut elus. Nii mõnelgi publikust segunesid pisarad naeratusega.

Alati on kõige geniaalsemad spontaanselt tekkinud kollektiivid – kihnu tantsulugusid tulid mängima paljud muusikud ja tekkis ilus tantsuring. See on tõeline pärimuse koos- ja taasloomine.

Audru Jõelaevanduse Punt tantsitas tugevamaid öösse välja. Suur tänu kõigile esinejatele, osalejatele ja päevajuhile – Ado Kirsile, helimehele – Margus Laudverile ja ürituse jäädvustajale – Uusamaja Silviale. Tänusõnad ka Metsamaa kollektiivile ja ürituse korraldajatele MTÜ Kihnu Kogemus ja Kihnu Vallavalitsus ning toetajale –  Pärnu Lahe Partnerluskogule!

Tänu teile kõigile oli üks tõeliselt ilus ja muusikat täis päev!

 

 

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”