1
Jul

Ainulaadne võimalus olla kohvikus merel

Selle aasta Kihnu MerePeo ajal on Kihnus ainus eestiaegne säilinud ja seilav purjelaev kahvelkuunar Hoppet.

Kaubalaev ehitati Läänemaal Spithami külas aastatel 1925–1926, rannarootslastest laevaehitajad panid talle nimeks Hoppet, mis tähendab tõlkes Lootust. Purjelaev Hoppet võtab meresõidu asjaks pardale kuni 50 inimest, lisaks on 20 kajutikoha ja 20 kohaline messiruum.
Laev on tagasi Eesti vetes ning pakub võimalus tulla pardale. Nuusutada soolast mereöhku ning tutvuda Eesti merendusajalooga ajast kui laevad olid puust ja mehed rauast.
Hoppeti pardal on võimalik veeta kohvikuaega ka merel – pardal asub Admiral von Bellinshauseni Saloni laevakohvikus. Kohviku pakub mahe- ja ulukimenüüd, skandinaavia rannarahva sööke mida valmistatakse autentsest toorainest laeval pardal. Pardal on avatud ka mõnus baar kus pakutakse saare käsitöö jooke. Laevas on käsitöö toodanguna valminud omanimeline Ohvitseride Gin, Pootsmani Koduöluti, Näkineiu Siider ning VikingAx rabarbari schnaps.

UNESCO pärimuskultuuri meistriteos – Kihnu Kultuuriruum!

Kihnu Kultuuriruum SA
Metsamaa, Rootsiküla Kihnu vald Pärnumaa 88004
telefon +372 513 4555 / kultuuriruum [at] kihnu.ee
a/a EE151010220026854013 (SEB)

Tuhat tänu meile ja meiega kaasa mõtlemast!

“See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.”