Kihnumua on 1953. aastal asutatud folklooriansambli Kihnu Leelu järelkäija. Ansambli asutaja ja esimene juht oli Sinaida Saar (1908-1988), kes 1950. aastatel oli rahvamaja juhataja ja keda tunti kui head käsitööoskajat, lauljat ja vanade kommete tundjat.

Folklooriansambel Kihnumua koondab enda alla suure osa Kihnu elanikkonnast ühendades nii noori kui vanu. Kihnumua repertuaaris on Kihnu laulud ja tantsud, samuti tutvustab ansambel Kihnu käsitööd ja kombestikku nii kodusaarel kui väljaspool. Ansambli liikmed laulavad tihti Kihnu pulmas, täites pulmalauliku funktsioone. Katrin Kumpan on esinemiseks loonud kompositsioone pulma -ja kalendrikommetest, kosjadest, käsitööõhtutest. Oluline osa on ka jutustaval tekstil, milles vanemad ansambli liikmed meenutavad kunagisi kombeid ja olustikku. Kihnumua tegutsemine on väga oluliselt aitanud elus hoida vana regilaulutraditsiooni, samuti Kihnu tantse ja kombeid.
Kihnumua juht ja Kihnu kultuuri edendaja Katrin Kumpan on vastanud küsimusele, miks on vaja väärtustada pärimuskultuuri, eelkõige Kihnu kultuuri, selliste sõnadega: Kui mitte meie ise, kes siis veel laulab neid laule ja tantsib neid tantse. Väärtustada oma kodukohta, tugevdada oma kultuuri tundmisega identiteeti ja harmoonilist elutunnetust, mis on vajalik eluks tänapäeva maailmas.

Juhataja Katrin Kumpan, tel 44 69 714.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

UNESCO Masterpiece of Oral and Intangible Heritage – Kihnu Cultural Space!
Kihnu Cultural Space Foundation
Metsamaa, Rootsiküla, Kihnu Parish, Pärnu County 88004
telephone +372 529 4734 / kultuuriruum [at] kihnu.ee